Zajímavé odkazy

Prace v Praze

Inspirace a zajímavé články o moderním bydlení

Ztratili jste data z disku? Obraťte se na odborníky - záchrana dat.

zpět na nabídka práce

VEŠKERÉ PŘIJATÉ ŽIVOTOPISY PŘEDÁVÁME ZAMĚSTNAVATELI K POSOUZENÍ!

Ředitel, manažer, vedoucí, velkoobchod, ruština

Kód uchazeče: 22350
Typ pracovního poměru:
Místo pracoviště: Celá ČR , Zahraničí - ostatní
Okres:
Obor: obchod , management
Jméno: Pavel HOUBA
Datum narození:5.7.1962
Vzdělání:vysokoškolské
Odborné znalosti

Odborné znalosti:
Vzdělání a kurzy:
• vysoká škola Lvov SSSR, Ukončeno v roce 1989.
• střední odborná škola Martin, obor strojní. Ukončeno v roce 1981.
• intenzivní kurz MS Windows, MS Word, MS Excel u firmy Computer Help. Ukončen v roce 1997.
• kurz PC Microsoft Excel u firmy Computer Help. Ukončen v roce 1997.
• kurz plánování znovuzavedení provozu podniku – Business Resumption Planning Course u firmy Canadian Emergenci Preparedness College
(řízení podniku v krizové situaci). Ukončen v roce 1999.
• kurz „Management, řízení malého a středního podniku se zaměřením na marketing“ u Obchodního institutu v Praze. Ukončen v roce 2000.
• Kurz „Prezentace a rétorika“ u vzdělávacího institutu Pyramida v Praze. V roce 2003.

Jazykové znalosti: Ruský jazyk slovem i písmem, kontakty na Ukrajině, Bělorusku, Bulharsku a v Rusku.
Práce s výpočetní technikou: Word, Excel, Internet - uživatelsky.
Řidičský průkaz: skupiny A, B, C, E a T

Stručný životopis

Praxe a hlavní obsah pracovní činnosti za posledních 10 let:
• akviziční činnost v oblasti obchodu. Vyhledání a navázání spolupráce s velkými výrobci a zpracovateli suroviny z Kazachstánu. Jednání s největšími obchodními partnery na českém trhu. Sídlo dodavatele - Moskva. Oblast expedice suroviny – Chemkent Kazachstán.
Od 1.1. 2013 do 31.12. 2013

• představitel společnosti CLASSEN (SRN / PL), na trhu ČR. Úspěšné vytváření struktury prodeje a technického servisu na českém trhu. Zavádění produktů společnosti mezi české odběratele a výrobce. Přímé řízení prodejců, jednání s majiteli, jednateli a generálními řediteli různých českých výrobních a obchodních společností, vedoucí k navázání dalších obchodních kontaktů a plnění plánu prodeje. Řešení dodávek a reklamací zboží. Spolupráce s prodejním řetězcem BAUHAUS, Baumart a OBI. Časté služební cesty do výrobních závodů firmy v Polsku a v Německu (Rybnik /Baruth).
Souběžně proběhla příprava výrobků společnosti SAPELI na certifikaci pro trhy Ukrajiny a Běloruska.
Od 01.02. 2010 do 31.12. 2012

• ředitel a manažer exportu společnosti SOLODOOR a.s. Sušice. Řízení exportního oddělení, prioritně akviziční činnost v zemích SNS, zajišťování certifikátů na výrobky společnosti, účast na veletrzích (Minsk, Moskva, Soči, Kiev, Budapešť), vyhledávání nových velkoobchodních i maloobchodních partnerů v Rusku, Bělorusku a na Ukrajině. Spolupráce s výrobou, technology a oddělením nákupu. Sledování konkurence. Práce na projektech. Zpracování analýz trhů, předkládání informačních zpráv vedení a majitelům společnosti. Zadávání výroby a tvorba cen. Řešení reklamací v tuzemsku i v zahraničí. Tvorba ročního plánu prodeje exportu. Inventarizace vzorkoven. Personální práce. Občasná účast na poradách vedení a představenstva společnosti. Časté služební cesty do Bulharska, Ruska, Běloruska, Maďarska a na Ukrajinu.
Od 1.3. 2007 do 31.1. 2010

• obchodní ředitel společnosti KRAS Boskovice s.r.o. Vedení obchodního úseku závodu, akvizice partnerů na východě. Zadávání výroby na Ukrajině. Získání odbytu, jednání se zákazníky z Ruska, SRN, Rakouska, Itálie a tuzemska o cenách, objemech dodávek, modelech a expedičních termínech. Úzká spolupráce s výrobním ředitelem. Nákupy. Plánování.
Prosazování politiky generálního ředitele holdingu v podmínkách závodu, přivedení závodu k prosperitě (bylo splněno). Tvorba cenové strategie.
(dohoda na dobu určitou) Od 1.10. 2005 do 31.12. 2006

• manažer společnosti Jitex a.s. – velkoobchod, maloobchod. Řízení 32 vybraných pracovníků a obchodních manažerů, vedoucích odborných referentů a ostatních pracovníků svého úseku. Stanovení pracovní náplně a povinností, návrhy platů. Plánování výroby. Logistika. Zpracování administrativy, prodejního plánu a analýz prodeje. Každodenní jednání se zákazníky společnosti, akviziční činnost – vyhledávání nových možností odbytu výrobků. Pravidelné cestování po celém území ČR. Nákupy zboží z Běloruska a Ukrajiny.
Řízení komplexu velkoobchodního prodeje JITEX a.s., přímé řízení 5 komisních velkoobchodních skladů, odbytového skladu, 2 maloobchodních podnikových prodejen a sítě smluvních maloobchodních prodejců po celém území ČR. Zodpovědnost za včasnou a správnou expedici zboží ze všech skladů. Inventarizace zboží. Samostatné vedení kontraktačních a obchodních jednání. Pravidelné a cílené vyhledávání zákazníků. Odpovědnost za efektivní stav zásob hotových výrobků, regulace jejich objemu v souladu s potřebami firmy a požadavky zákazníků.
Od 1.4. 2004 do 30.9. 2005

• vedoucí obchodního oddělení firmy BELARUS - AGRO SPEKTRUM Malé Nepodřice u Písku. Prodej traktorů Belarus a další zemědělské, lesnické a komunální techniky. Objednávky a prodej náhradních dílů. Servisní práce. Reklamace. Účast v tendrech, organizování výstav Techagro a Země živitelka, jednání se zákazníky, prodej za hotové, firemní financování, leasing, splátkový prodej. Servisní práce, zabezpečení reklamy v tisku a na reklamních tabulích, zahájení prací na vytváření pobočky firmy na Slovensku a v Rakousku. Řízení sítě dealerů, organizování a provádění veškerých dalších činností spojených s chodem podniku.
Od 1.2. 2002 do 31.3. 2004

Jiná sdělení

Jiná sdělení:
Zajímá mě hlavně možnost pracovat aktivně v oboru management a obchod ve spojení s denním využitím ruštiny. Vedení obchodního jednání v ruštině mi nečiní potíže. Stejně jako psaní. Rád pracuji s kolektivem a s lidmi, kteří si dokážou vytýčit cíle a jít za jejich dosažením. Dobře znám mentalitu obyvatel i obchodníků zemí bývalého Sovětského svazu, chápu a jsem si vědom jak předností, tak i rizik spojených s podnikáním na Východě. Vítám tuto možnost jako šanci ještě více protlačit dalšího českého výrobce na ukrajinský trh. Mám konkrétně vytipované potencionální budoucí obchodní partnery z velkoobchodního i výrobního sektoru po celé Ukrajině. Znám rizika týkající se konkurence, hlavně z Polska.
Jsem přesvědčen o tom, že mám zaměstnavateli co nabídnout.
Rád bych si v případě Vašeho zájmu osobně pohovořil a prezentoval Vám svoje znalosti, schopnosti, možnosti a představy o výkonu pozice.
Nejsem časově, ani jinak omezen, nastoupit mohu v případě zájmu podle potřeby firmy. Jsem dobrý řidič, doposud bez nehody.

Jsem :
- manažer a obchodník se zkušenostmi z tuzemských i zahraničních trhů (hlavně země SNS a Bulharsko)
- pracuji dlouhodobě v oblastech prodeje a exportu (viz moje CV).
- mezi moje povinnosti patří trvale akviziční činnost
- aktivně spolupracuji s Komorou pro hospodářskou spolupráci se zeměmi SNS
- mám zkušenosti s řízením a zakládáním prodejních poboček v Čechách i v zahraničí
- jsem flexibilní časově i místně, relokace do jiné oblasti mi nevadí
- jsem Čech, ale ovládám slovem i písmem ruský jazyk (kontakty v Rusku, Bělorusku, na Ukrajině). Vedení obchodních jednání v ruštině mi nečiní potíže.
- nevadí mi cestovat, nebo dlouhodobě pobývat na určeném teritoriu, lvovskou oblast znám velice dobře, jednal jsem tam osobně o spolupráci s několika prodejci dveří a nábytku
- služební cesty považuji za nedílnou součást zastávané pozice
- umím motivovat podřízené k dalším výsledkům
- v oblasti obchodu je pro mě úspěšně uzavřený obchodní případ, splněný plán prodeje a spokojený zákazník na prvním místě
- obchod považuji za uzavřený až v momentu připsání peněz na účet dodavatele
- dokážu kolektiv stmelit a motivovat jej k dosažení lepších výsledků
- nemám žádné zdravotní, nebo jiná omezení (nehovořím anglicky, pouze velmi pasivně). Pokud by byla možnost, rád bych se zdokonalil.


Kontakt

Pokud Vás zajímá kontakt na autora tohoto životopisu, přihlaste se do své administrace nebo nás kontaktujte info@joblist.cz

vytisknout zaslat známému reagovat na nabídku
zpět na nabídka práce
Copyrigtht © 1999 - 2022 Netia s.r.o. | Vytvořil a spravuje Český server.cz s.r.o.
Výměnná reklama odkazů | Nábídka práce v RSS | Mapa stránek | Nabídka práce, job, jobs | Životopisy uchazečů | Personální agentury.cz - práce | Jooble.cz - práce TOPlist